fbpx
2

IMAGINORY NEDİR?

Imaginory, her gün yeni maceralara çıkmak isteyen 3-6 yaş grubundaki yaratıcı ve meraklı beyinler için tasarlanmış, tematik ve interaktif bir eğitici bir oyuncaktır. Birbirinden farklı temalar sayesinde çocuklarınız için sınırsız bir hikaye dünyası yaratmak hem eğlenceli, hem de eğitici bir deneyim olacaktır. Imaginory'deki tüm yüzeyinin kullanılıyor olması, çocuklardaki 3. boyut algısının desteklenmesine yardımcı olmaktadır.

İÇİNDE NELER VAR?

Imaginory seti; oyun kutusu, oyun yüzeyi, karakter kesesi ve karakterler olmak üzere dört elementten oluşmaktadır. Kutuda kese içerisinde 6 adet ahşap figür ve 1 adet oyun yüzeyi bulunmaktadır.

Kutu

Imaginory oyun kutusu, kurgulamanın gerçekleşeceği sahneyi oluşturur. Kutunun açık hali bir sahne gibidir ve kurgulanacak hikayelerin alanını belirler.

Mıknatıslı arka kapağından kaldırılıp öne doğru kolayca açılıp bir hikaye sahnesine dönüşebilir. Çocuklarınızın oyun alanına odaklanmasını kolaylaştırır ve onlara çok boyutlu bir oyun alanı sunar.

3 temaya kadar depolama yapabilir. Hafiftir ve rahatlıkla taşınabilir.

Teknolojik alternatiflerdeki sürükleme hissinin gerçek bir ortamda deneyimlenmesine yardımcı olur.

Yüzey

Oyun yüzeyleri her bir temaya ait olarak ayrı ayrı tasarlanmıştır. Kutu yüzeyine kolayca takılıp çıkarılabilmektedir.

Kutu içerisine rahatça yerleştirilip, katlanabilir. Farklı tema yüzeyleri kullanılarak değiştirilebilir. Tematik illüstrasyonlarla hikayelerinizde kullanabileceğiniz küçük detay öğeler içerir.

İçerik paketlerimiz içerisinde yer alan temalara ait yüzeyleri kullanarak farklı hikaye ortamları yaratabilirsiniz.

Yüzeyler, ilgili temaya ait küçük detay öğeler içerir ve hikayelerinizi çeşitlendirme konusunda yol gösterici olur.

Figürler

Her bir tema içerisinde 6 farklı figür bulunmaktadır. Bu figürler ahşaptan üretilmiş olup, sağlığa uygun boyalar ile elde boyanmaktadır.

Her temada 6 adet farklı figür bulunmaktadır. Figürler doğal, ahşap malzemeden üretilmiştir.

Figürlerimiz sağlık standartlarına uygun boyalarla boyanmıştır. Figürlerin üzerine su bazlı anti bakteriyel cila uygulanmıştır.

Oyun deneyimini daha keyifli hale getirebilmek adına figürlerin içine mıknatıslar gizlenmiştir.

Farklı doku ve eklentilerle çeşitlendirilen figürlerimiz, çocuklarınızın dokunsal duyuların gelişimine katkıda bulunmaktadır . Figürlerimizde hikayelerinizde kullanabileceğiniz detaylar bulabilirsiniz.

Kese

Imaginory kutusunu açtığınızda karşınıza ilk olarak bir kese çıkmaktadır. Bu kese, Imaginory kahramanlarını depolama amaçlı kullanılmaktadır.

Doğa dostu, %100 pamuk malzemeden üretilmiştir.

Yıkanabilir ve hafif ısıda ütülenebilir.

18 figüre kadar depolama yapabilir.

Imagınory’nin Çocuklarınıza Kattıkları

Imaginory, her gün yeni maceralara çıkmak isteyen 3-6 yaş grubundaki yaratıcı ve meraklı beyinler için tasarlanmış, tematik ve interaktif bir hikaye kurgulama setidir. Birbirinden farklı temalar sayesinde çocuklarınız için sınırsız bir hikaye dünyası yaratmak hem eğlenceli, hem de eğitici bir deneyim olacaktır...

3 Yaş

Okul öncesi yıllarda yaratıcılıkları ve gelişimleri desteklenen çocukların dış dünyaya bakış açısı değişmektedir. Imaginory çocuklara anlamlı konuşmayı öğretir. Hikaye kahramanları aracılığıyla duygu ve düşüncelerini paylaşan çocuklar, bir süre sonra kendilerini doğaçlama olarak ifade edebilmeyi öğrenirler.

Dokunma ve kavramayı pekiştirirerek, dokunsal duyuların gelişimini destekler.

Farklı dokular ve eklentiler sayesinde dokunsal duyuların gelişimini destekler.

Imaginory, hikayeler kurgulama sırasında çocuklarınızın kelime haznesinin gelişimini destekler, farklı diller öğrenmeyi teşvik eder ve küçük diyaloglarla sözel iletişim becerilerinin artmasına yardımcı olur.

Aile içi iletişimin gelişimine katkı sağlar.

4 Yaş

Imaginory ile hikayeler kurgulayan çocukların Kelime haznesinin gelişimini destekler ve Küçük diyaloglarla sözel iletişim becerilerinin artmasına yardımcı olur. ; Çocuklarınızın özgün düşünmesine, özgüveninin artmasına, daha üretken olmasına, çok yönlü düşünmesine ve problem çözme becerilerinin geliştirmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Odaklanma süresinin uzamasına yardımcı olur.

Hikaye başlatma ve sürdürme becerilerini destekler ve çocuklarımızın kendi hikayelerini istediği gibi anlatmasına yardımcı olur.

Kelime haznesinin gelişimini destekleyerek, yeni diller öğrenmesinde kolaylık sağlar.

Kavramların somutlaştırılmasında görsel destek sunar.

5 Yaş

Imaginory ile hikayeler kurgulayarak; Çocuklarınızın özgün düşünmesine, özgüveninin artmasına, daha üretken olmasına, çok yönlü düşünmesine ve problem çözme becerilerinin geliştirmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Küçük problemlere çözüm üretme konusunda yardımcı olur.

Kendi hikayelerini istediği gibi anlatmasına yardımcı olarak, hikayelerinin içeriklerini yönetebilmesine yardımcı olur. Bu sayede oyun kurma becerilerini pekiştirir.

Yaratıcı düşünceyi ve hayal gücünün açığa çıkartılmasında yardımcı olur ve serbest oyun algısını pekiştirir.

6 Yaş

Imaginory, çocukların hayal dünyasını keşfetmek ve aile içi iletişimi geliştirmek adına oldukça faydalı bir hikaye deneyimi sunuyor. Pediatrist görüşleri dikkate alınarak geliştirilen Imaginory, çocukların oyun kurma, yaratıcılık, sözel iletişim ve problem çözme becerilerini destekler.

Küçük veya büyük problemlere çözüm üretme konusunda yardımcı olarak, olay örgüsünü çeşitlendirmeyi öğrenmeye yardımcı olur.

Yaratıcı düşünceyi hikayeleştirmeye yardımcı olarak, oyuna dahil olma ve hikayelere katılma konusunda cesaretlendirir.

Serbest oyun ortamında, hayal gücünü kullanarak kendini ifade etmesine yardımcı olur.

Farklı dillerde oynamayı teşvik eder ve dil kullanımının gelişimine destek olur.

SİZDEN GELENLER

IMAGINORY HİKAYELERİ İÇİN BLOG SAYFASINI ZİYARET EDİN!