fbpx
Revolution Slider Error: Slider with alias boyama-seti not found.
Maybe you mean: 'daycare-home' or 'landing-content-1' or 'imaginory-1' or 'temayi-yerlestir' or 'parallax_slider' or 'neden imaginory video'

IMAGINORY AHŞAP FİGÜR BOYAMA SETİ

Ahşap boyama, çocuklarınızın hayal gücünü, yaratıcılığını ve el becerilerini geliştirirken eğlenebilecekleri keyifli bir aktivitedir. 6 adet çift taraflı büyük figürler sayesinde çocuklarınız ahşabın pürüzsüz dokusu ve açık rengi üzerinde çok farklı bir boyama deneyimi yaşayacaklardır. 4 farklı çeşidi bulunan boyama setlerimizi çok seveceksiniz!

İÇİNDE NELER VAR?

Imaginory Ahşap Figür Boyama seti; Imaginory Hikaye seti figürlerinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Kutu içerisinde 6 adet akrilik boya, 1 adet boyama fırçası, renk karıştırma paleti ve 6 adet ahşap figür bulunmaktadır.

Kutu

Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti, kare bir kutu içerisinde bulunan figürler, boyalar, fırça ve renk karıştırma paletinden oluşur.

Kutu ebatları 23 x 23 x 5,5 cm'dir. Hafif, pürüzsüz ve açık renkli bir yapısı olan kavak ağacı kullanılmıştır.

Her boyama setinin temasına göre tasarlanmış sürgülü kapak kullanılmıştır.

Çıkartılabilen bölmeleri sayesinde boyama seti figürleri ve boyaları çıkartıldıktan sonra dekoratif ve depolama amaçlı kullanıma uygundur.

Boyalar

Her bir kutu içerisinde 6 adet farklı renkte boya bulunmaktadır.

Boyalar 25 cc'lik ayrı ayrı paketlenmiş şeffaf kutular içerisinde bulunmaktadır.

Su bazlı, zengin pigmentli akrilik boyalar kullanılmaktadır. Su ile seyreltilerek ve renk karıştırma paleti üzerinde karışımlar oluşturularak farklı renk ve tonlar elde edilebilir. Su ile yıkandığında deri ve yüzeylerden kolaylıkla çıkabilmektedir.

Boyalarımız Avrupa çocuk sağlığı standartlarına ve EN71 prosedürlerine uygundur. İçlerinde eser miktarda alerjen madde bulunabilir. Aile gözetiminde kullanılması önerilmektedir.

Figürler

Imaginory Figür Boyama Seti'nde yer alan figürler ahşap malzemeden ve Zonguldak’lı yetenekli ve CE belgeli ahşap ustaları tarafından üretilmiştir.

Her boyama seti içerisinde, temasına uygun 6 adet farklı figür bulunmaktadır. Figürler doğal, ahşap malzemeden üretilmiştir.

Figürlerin üzerindeki lazer kesim çizgiler sayesinde boyama alanları belirginleştirilmiştir. Boyama aktivitesine yönlendirici olması açısından kutu kapağında figürlerin gerçek renkleri gösterilmiştir.

Boyama aktivitenizi daha keyifli hale getirebilmek adına, evinizdeki farklı malzemeleri kullanarak figürlere kulak, yüzgeç, kuyruk, yele, meyve, kanat gibi eklentiler yapıştırarak onları zenginleştirebilirsiniz.

Figürlerimizin iki tarafı da boyama için uygundur. Boyama sonrasında dekoratif obje olarak da kullanabilirsiniz.

Imagınory Ahşap Figür Boyama Seti'nin Çocuklarınıza Kattıkları

Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti, okul öncesi yaş grubundaki çocuklara farklı bir boyama deneyimi yaşatmak amacıyla tasarlanmıştır. Büyük figürleri, zengin pigmentli boyaları ve pürüzsüz dokulu ahşap malzemesiyle Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite olacaktır.

3 Yaş

Okul öncesi yıllarda yaratıcılıkları ve gelişimleri desteklenen çocukların dış dünyaya bakış açısı değişmektedir. Boyama yapmak çocukların el-göz koordinasyonunu desteklediği gibi, nesneleri anlamlı bir şekilde tanımlamayı öğretir. Aynı zamanda hikaye kahramanlarını ve figürlerini kullanarak duygu ve düşüncelerini paylaşan çocuklar, bir süre sonra kendilerini doğaçlama olarak ifade edebilmeyi öğrenirler.

Dokunma ve kavramayı pekiştirirerek, dokunsal duyuların gelişimini destekler.

İnce motor becerilerinin gelişimini destekler.

El becerilerini geliştirir, dikkat ve odaklanmayı arttırır.

Birlikte yapacağınız boyama ve el işi aktiviteleri ile aile içi iletişimin gelişmesine katkı sağlar.

4 Yaş

Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti ile boyama aktivitesi yapan çocukların odaklanma becerilerini gelişir, nesne ve renkleri pekiştirirler. Aynı zamanda, kendilerinin boyadıkları ürünleri gören çocukların özgüvenleri artar.

Odaklanma süresinin uzamasına yardımcı olur.

Yaratıcılıklarını destekler, istedikleri gibi kahramanlar yaratmalarına yardımcı olur. Kendi yarattıkları kahramanlarından mutlu olan ve onları sergileyen çocuklarda özgüven artışı gözlemlenir.

Çocukların özkontrolü güçlendirir, kendilerini ifade edebilme yeteneklerine katkıda bulunur.

Çocuklara özgürce üretme cesareti verir ve kavram ve nesnelerin somutlaşmasında görsel destek sunar.

5 Yaş

Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti ile; çocuklarınızın özgün düşünmesine, özgüveninin artmasına, daha üretken olmasına, çok yönlü düşünmesine ve sanatsal becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Renkleri karıştırarak kendi renklerini oluşturmasına ve daha kişisel ve özgün bir boyama deneyimi yaşamasını destekler.

Fırça tutma, farklı boyama teknikleri gibi sanatsal becerilerinin gelişimesini destekler, boya üzerine patern ve desenler de ekleyerek figürlerin kişiselleşmesini sağlayabilir.

Yaratıcı düşünceyi ve hayal gücünün açığa çıkartılmasında yardımcı olur ve serbest ifade yeteneğini pekiştirir.

6 Yaş

Imaginory Ahşap Figür Boyama Seti, çocukların hayal dünyasını keşfetmek ve aile içi iletişimi geliştirmek adına oldukça faydalı bir boyama deneyimi sunuyor. Imaginory Hikaye Seti figürlerinden esinlenilerek geliştirilen bu boyama seti, çocukların pek çok alanda becerilerini geliştirmesiyle ailelerin de beğenisini kazanmıştır.

Okul öncesi hazırlık çağındaki çocuklarda küçük veya büyük detaylarda dikkat ve odaklanma yeteneklerini pekiştirir.

Yaratıcı düşünceyi hikayeleştirmeye yardımcı olarak, oyuna dahil olma ve hikayelere katılma konusunda cesaretlendirir. Çocuklar, kendilerinin ürettiği bir ürünün mutluluğu ile boyadıkları figürleri oyunlarında kullanabilir ve kendilerini ifade etmekte daha özgüvenli davranırlar.

Serbest oyun ortamında, hayal gücünü kullanarak kendini ifade etmesine yardımcı olur.

Çocukların iç dünyalarını yansıtmalarına yardımcı olur. Boyadıkları figürleri anlamlandırabilirler, detaylarla onları destekleyebilir ve daha özgün çalışmalar ortaya koyabilirler.

SİZDEN GELENLER

IMAGINORY HİKAYELERİ İÇİN BLOG SAYFASINI ZİYARET EDİN!